Algorytmy oferowane przez popularną platformę streamingową nie zawsze pomagają w doborze filmu. Dlatego też warto czasem sięgnąć po gotowe zestawienie zawierające najciekawsze tytuły.

Lista najciekawszych filmów science fiction

Szukając interesującego tytułu często można spędzić na platformie więcej czasu, niż trwa sam film. Poniżej znajduje się lista, która pomoże zaoszczędzić czas i zanurzyć się w porywającej historii.

Nie patrz w górę

Oryginalny tytuł i jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich miesięcy. Nie patrz w górę zaczyna się jak standardowy film science fiction. Obrazuje problem zbliżającej się asteroidy zagrażającej ludzkości. Ale na tym kończy się oklepany schemat. Dalej wszystko idzie w zupełnie innym kierunku, a widz szybko przekonuje się, że Nie patrz w górę jest gorzką satyrą ukazującą rzeczywisty świat pełen teorii spiskowych, fake newsów, polityki, korupcji i braku troski o dobro ogółu.

Jestem Matką

Znacznie cichsza produkcja, która warta jest uwagi. Szczególnie w obliczu zmieniającej się technologii i rozwoju sztucznej inteligencji. Tytułowa Matka jest zmechanizowaną opiekunką, która wychowuje ludzkie dziecko. Czy zdoła przekazać mu typowo ludzkie uczucia, emocje i nauczyć prawdziwego życia? Czy dziecko wychowane przez sztuczną inteligencję będzie w stanie odnaleźć się w spotkaniach z innymi ludźmi? Czym tak właściwie jest człowieczeństwo?

Odkrycie

Intrygujący film, który zmusza widza do refleksji i głębokich przemyśleń. Stopniowo budowana atmosfera nieustannie trzyma w napięciu. W Odkryciu naukowiec twierdzi, że zdobył niepodważalne dowody na istnienia życia po śmierci. Jeśli to prawda, to w jaki sposób zmieni się życie na Ziemi? Jak poradzi sobie z tym religia? Czy ludzie zdecydują się wkroczyć do nowego, być może lepszego życia?

Black mirror: Bandersnatch

Science fiction na miarę XXI wieku. Interaktywny film, w którym to widz będzie decydował o wyborach podejmowanych przez głównego bohatera. W ten sposób fabuła może popędzić na złamanie karku lub niemal całkowicie wyhamować i wymusić cofnięcie się do określonego momentu. Każda decyzja w określony sposób wpływa na bohatera. Dzięki temu rozwiązaniu można wielokrotnie oglądać Black mirror: Bandersnatch i za każdym razem przeżywać zupełnie inne przygody. Czy w ten sposób będą wyglądać filmy przyszłości?

Ex-machina

Co się stanie z człowiekiem, jeśli zdoła stworzyć doskonałą sztuczną inteligencję? Co będzie oznaczało jej powstanie? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Problemem jest jedynie wybór właściwej. Człowiek zostanie zastąpiony przez maszyny? Stanie się zbędnym ogniwem ewolucji? A może wręcz przeciwnie – będzie bogiem nowego świata?