Polski serial „Ślepnąc od świateł” to popularny twór emitowany na kanale HBO. Swoją premię miał on w październiku 27 bieżącego roku. Serial jest ośmioodcinkowy i jest to gatunek na pograniczu Thrillera i kryminału. Serial stworzony przez Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka o motywach bestsellerowej opowieści.  W głównej roli możemy zobaczyć Kamila Nożyńskiego, Jana Frycz, Roberta Więckiewicza, Martę Malikowską, Janusza Chabiora, Marzenę Pokrzywińską, no i Cezarego Pazurę.

Premiera serialu i sezony

W 2018 roku udostępniono wszystkie 8 odcinków za pośrednictwem internetowego serwisu HBO GO. Odcinki te zostały wyemitowane od 27 października do 16 grudnia 2018 roku na antenie HBO Polska i przeznaczone są od początku dla widzów pełnoletnich. Jak czytamy na radominfo.pl, w małej miejscowości obok tego miasta zawiązała się nawet grupa sympatyków tego serialu.

O serialu „Ślepnąc od świateł”

Serial opowiada o siedmiu dniach z życia Kuby Niteckiego, w którego rolę filmową wcielił się Kamil Nożyński. Mowa tutaj o znanym warszawskim dilerze kokainy. Jego klientami są celebryci, politycy i biznesmeni, a nawet gwiazdy hip-hopu. Gangiem obraca Władek ”Stryja”, w którym obraca się Nitecki, a szefem  jest Jacek, którego postać gra Robert Więckiewicz. Zmęczony życiem postanawia wyjechać do Argentyny.

Serial od początku ma pomysł na siebie, każda ze scen jest dokładnie przemyślana. Warszawa nocą, piękne ujęcia przed Bożym Narodzeniem. Sceny kręcone są w nocy, ale nie ma tego półmroku. Film posiada sceny brutalność, narkotyki i wulgarny język i są pokazane bardzo realistycznie sceny. Mroczny klimat posiada film, jednak mimo to jest on z bardzo dużą dawką humoru.